KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 13878139
nr 1387 8139
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Teckning, Signerad, komposition, Motivet: 33x20cm, yttermått inklusive ram: 51x35cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:33:52
29/3 13:39:25
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén